Problem z końcem programu

Podczas pisania aplikacji testującej AGE w DLL-ce zaobserwowałem coś czego bym się nigdy nie spodziewał. Po zakończeniu pętli głównej, wszystkie zasoby są uwalniane i AGE kończy swoją pracę jak należy. Przynajmniej teoretycznie. Problem pojawia się po zakończeniu tej pętli – program nie kończy działania!

Po potraktowaniu kodu debuggerem okazało się, że po wywołaniu ostatniego return 0; program jeszcze coś tam dalej wykonuje:

0040132C add     esp,0Ch
0040132F mov     dword ptr [mainret (403080h)],eax
00401334 cmp     dword ptr [managedapp (403074h)],ebx
0040133A jne     $LN36 (401373h)
0040133C push    eax 
0040133D call    dword ptr [__imp__exit (40204Ch)]

Potem stoi i czeka nie wiem na co. Na ASMie się prawie wcale nie znam więc średnio mi to coś mówi.

Wiem tylko, że jeśli nie zainicjuję AGE to program zaczyna i kończy pracę normalnie. Wcześniej – przed skompilowaniem do DLL – nie miałem takich cudów, wie ktoś może co może być tego przyczyną?

//EDIT:

Dalsze kombinowania doprowadziły mnie do tego, że do Audiere jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Jeśli nie stworzę urządzenia Audiere to wszystko jest ok i program kończy pracę normalnie w innym wypadku czeka nie wiadomo na co.

Prawdopodobnie winne jest tutaj zarządzanie pamięcią, które (jak się ostatnio dowiedziałem) podczas używania DLL jest zdecentralizowane ^^. Przypuszczam, że trzeba jakoś uwolnić urządzenie Audiere’a. Niestety podczas próby zwolnienia urządzenia program rzuca błąd 😐

Jeśli sobie z tym nie poradzę będę musiał użyć jakiejś innej biblioteki do dźwięku, ale wolałbym jednak pozostać przy Audiere.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s