Zdalne wywołanie procedury (RPC)

Ostatnio na sieciach komputerowych pisaliśmy proste programiki w C używając programu rpcgen. Programik jest świetny ponieważ generuje on wszystko co człowiekowi do programowania potrzebne. Zadanie programisty polega wówczas jedynie na lekkim zmodyfikowaniu kodu i dodaniu obsługi własnych wymysłów, w zależności od tego co taka zdalna procedura powinna robić.

Kiedy na ćwiczeniach udało mi się nieco wyprzedzić grupę i zakończyć oba przykłady jako pierwszy (głównie dzięki biegłej znajomości C, której raczej brakuje kolegom 🙂 ) dr ćwiczeniowiec postanowił zadać mi jeszcze jedno zadanie tym razem na troszkę dłuższy okres czasu.

Zadaniem tym jest użycie RPC przy pomocy protokołu HTTP, języka PHP i formatu XML. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, ale poszukam coś w sieci. Gdyby ktoś chciał mnie wspomóc linkiem lub dobrą radą najlepiej popartą doświadczeniem to byłbym bardzo wdzięczny 🙂 Może w nagrodę zmusiłbym się do pisania nieco częściej notek o tematyce programistycznej 😉

A teraz idę googleować ^^

Reklamy

2 komentarze do “Zdalne wywołanie procedury (RPC)

  1. No i teraz masz nauczkę żeby się na zajęciach nie wychylać. Na studiach to trzeba po linii najmniejszego oporu, wtedy będzie w domu więcej czasu na swoje, ciekawsze rzeczy do kodowania 😛

  2. @Reg: hmm, na kodzenie gier i tak byłoby tego czasu za mało, a tak przynajmniej uczę się nowych rzeczy 🙂 Dziś na przykład w ramach nauki do kolokwium z sieci (taaa) postawiłem sobie na starym rzęchu z Auroxem 9.2 serwer DNS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s