Co z tym projektem?

Projekt, który tworzę na Javę musiał troszkę poczekać ze względu na brak czasu spowodowany natłokiem różnych obowiązków (taak.. studiuje w moim rodzinnym mieście…) oraz kolokwiami. Na szczęście wyniki kolokwiów sa wiecej niż zadowalające więc teraz ze spokojem mogę oddać się tworzeniu mojego dzieła.

Postanowiłem napisać protokół sieciowy w taki sposób, aby możliwa była gra wielu osób (więcej niż 2) oraz aby z jednego komputera mogło się połączyć kilku graczy. W jeśli w efekcie końcowym uznam, że jednak gra na n+2 graczy jest bez sensu to ograniczę to w kodzie i będzie po sprawie.

Drugą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jeśli chcemy zagrać z kolegą/koleżanką który/a nas odwiedził/a to wystarczy stworzyć serwer dla dwóch graczy i podłączyć ich z jednego komputera. W ten sposób nie musiałem Tworzyć osobnego mechanizmu dla gry przy jednym komputerze.

Niestety w ogniu walki zaginęły mi gdzieś klasy okna głównego i wyświetlania planszy. Okno główne zostało już odtworzone (bo nie bylo specjalnie rozbudowane) ale wyświetlanie planszy muszę teraz właśnie napisać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s