Programy

Długo się zastanawiałem co by tutaj dodać bo programów stworzyłem całkiem pokaźną liczbę tylko większość jest raczej do użytku domowego, albo zawiera błędy których nie chce mi się poprawiać 🙂 Z tego względu przedstawię tutaj tylko kilka moich programów. Oto one:

Windows Manifest Utility

Windows Manifest Utility

Windows Manifest Utility

Niewielki program do tworzenia i wrzucania do plików wykonywalnych manifestów w celu ujednolicenia wyglądu z Windows XP (prawdopodobnie działa też z windows Vista, ale nie sprawdziałem 🙂 )

Sprite Editor

Sprite Editor

Sprite Editor

Programik, który napisałem aby tworzyć sprite’y do moich gierek 2D. Z zalet mogę wymienić obsługę warstw i przezroczystości, zmianę powiększenia oraz włączenie i wyłączenie siatki. Jednak nie jest on pozbawiony wad. Jako że był to mój pierwszy projekt tego typu, oczywiście działa straszliwie wolno dla większych obrazków – generalnie ikony można tym tworzyć, ale obrazek 800×600 to już ponad jego możliwości 😀

W planie miałem stworzenie SE2 i poprawienie jego wydajności przez zmianę sposobów na niektóre rozwiązania, ale niestety jak to zawsze bywa – los nie obdarował mnie specjalnie dużą motywacją do tego więc i nie ma kolejnej wersji tego jakże cudownego narzędzia 😛

UO Macro

UO Macro

Tutaj z kolei przykład mojej radosnej twórczości związanej z ułatwieniem sobie grania w cudną Ultimę Online. Służy on bowiem do automatyzacji pracy naszej postaci w grze, dzięki czemu można sobie trochę odpocząć 😉

Powód dla którego stworzyłem UO Macro był prosty – potrzebowałem czegoś bardziej rozwiniętego niż UO Autopilot oraz zainspirował mnie programik EasyUO, który niestety nie działał z wersją klienta obsługiwaną przez serwer na którym grałem. Później jednak serwer uaktualniono i EasyUO działało więc UO Macro nie było dalej rozwijane.

Język skryptowy wymyśliłem w 10 minut i jak widać jest troszeńke podobny do assemblera, c++ i php. Wszystko dla wygody 🙂 Obsługiwał on podstawowe działania na liczbach i zmiennych oraz wysyłanie kliknięcia w danym miejscu [pojedynczego i podwójnego] oraz wysłanie zdarzenia wciśnięcia klawisza.

Planner8LO

Planner8LO

Planer 8LO

Ściągnij Planer 8LO: Download

Ten programik – jak widać – pokazuje po prostu plan zajęć dla wybranej klasy z mojego [byłego już niestety] liceum.Plan jest pobierany automatycznie z serwera w internecie więc jest zawsze aktualny i obsługuje wszystkie klasy z mojej szkoły – nawet jeśli jakaś zostanie dodana lub usunięta.

Tak na prawdę programik napisałem dla własnej wygody żeby nie musieć rano włączać Firefoxa bo wtedy zawsze jeszcze traciłem czas na coś innego – a tak szybko sprawdziłem plan, spakowałem się i byłem gotowy do wyjścia 🙂

OGame Transporter

OG Transporter

Ściągnij: Download

Ten programik też oczywiście powstał dla mojej własnej wygody. Jego zadaniem jest obliczanie ile potrzebuję transporterów na przewiezienie surowców potrzebnych do budowy jakiegoś budynku lub odkrycia jakiegoś badania w grze OGame.

Obsługa jest bajecznie prosta – wystarczy skopiować fragment opisu budynku/badania zawierający wymagania [nie musi być dokładnie skopiowany] i wkleić go w pole tekstowe na górze. Wtedy automatycznie program pobierze potrzebne informacje zrobi obliczenia i wyświetli wyniki.

Dodatkową opcją dla ułatwienia jest możliwość kliknięcia na jakiejś liczbie [np. na ilości metalu] i wtedy zostanie ona skopiowana do schowka i wtedy wystarczy wkleić to już tylko do OGame.

Dir Lister

Dir Lister

Wyświetla listę plików oraz katalogów korzystając z rekurencji. Istnieje możliwość zdefiniowania rozszerzeń plików jakie mają być wyświetlane.

Ten programik także powstał z lenistwa. Chciałem po prostu przekazać koledze moją kolekcje muzyki a jako, że było tego dużo to oczywiście brudną robotę najlepiej zlecić komputerowi 🙂 Pisanie programu zajęło kilka minutek – co widać po GUI 😀 – i dodatkowo zaoszczędziłem masę czasu na spisywaniu wszystkich plików muzycznych jakie leżą u mnie na dysku

Coff2Omf

COFF to OMF

Tutaj też jest dziecko mojego lenistwa – służy do masowego konwertowania plików COFF do OMF (z M$’owego na Borlandowy).

Obsługa jest prosta – wystarczy dodać pliki do przekonwertowania, następnie ustawić gdzie przekonwertowane pliki mają lądować i na koniec ustawić ścieżkę do pliku coff2omf.exe, który dołączony jest do Borland C++ Builder’a.

Numerologia

Numerologia

Ściągnij: Download

O stworzenie tego programiku poprosiła mnie moja siostra. Jako, że i tak nie miałem co robić zgodziłem się. Jak się później okazało – więcej miałem przepisywania z książki niż programowania ale jak już zacząłem to skończyłem 😉

Programik wylicza jakieś cuda z imienia i nazwiska które podaje się na górze, a następnie po wciśnięciu odpowiedniego przycisku pokazuje naszą liczbę Celu, Wewnętrzną lub Ekspresji wraz z opisem. Co kto później z tym zrobi to już jego sprawa 😀

Color Palette

Color Palette

Ściągnij: Download

Ten programik zrobiłm praktycznie bez powodu. Może być on przydatny chociaż nie sądzę 😉 Służy on do przechowywania kolorów oraz pokazywania ich wartości szesnastkowych w formacie dla HTML [RGB] oraz C/C++ [RGBA]. Potrafi zapisywać i wczytywać palety kolorów. Jest zawsze na wierzchu a po zminimalizowaniu pokazywane są jedynie pola tekstowe z wartościami koloru.

9 komentarzy do “Programy

  1. @Queight: to są te najbardziej udane bo mam jeszcze masę małych toolsów tyle że dostosowanych do moich potrzeb więc nie wrzucałem ich tu 😉

  2. Co do DirListera, to wystarczyłoby zwykłe dir /r (czy któryś z przełączników, nie mam od dłuższego czasu windowsa więc nie pamiętam 😉 łatwiej zajrzeć do dir /?).

    Poza tym nieźle 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s